Ważne pytania

PYTANIA OGÓLNE

 

Gdzie mogę kupić Cliradex??

Cliradex? można kupić w ośrodkach medycznych (poprzez narzędzie: ?gdzie kupisz??) lub bezpośrednio na naszej stronie.

Jaki jest standardowy czas realizacji zamówienia złożonego na tej stronie?

Zamówienia wysyłamy najpóźniej następnego dnia roboczego po jego złożeniu. Czas dostarczenia przesyłki jest zależny od wybranej formy dostawy.

Czy jakikolwiek z produktów Biotissue był testowany na zwierzętach?

Cliradex? był badany pod kątem bezpieczeństwa i skuteczności przed wprowadzeniem do obrotu. Testy, które wykonywano to testy tolerancji skóry w miejscu stosowania – Repeated Insult Patch Test (RIPT) przeprowadzane na ludziach. Użytkownicy testowali skład poprzez przetarcie powiek. Żadne testy na zwierzętach nie były prowadzone, aczkolwiek zamiast tego wykonano HETCAM test (test podrażnienia błony kosmówkowo-omoczniowej).

Czy Wasze działania są odpowiedzialne społecznie i środowiskowo?

Terpinen-4-ol (4-Terpineol) pochodzi z naturalnego, odnawialnego źródła ? jest rektyfikowany z olejku drzewa herbacianego. Stworzyliśmy odpowiednią infografikę i można ją znaleźć tutaj.

Czy jest możliwe otrzymanie próbek Cliradex-u?

Tak, lekarz okulista powinien dysponować próbkami. Jeżeli ich nie posiada, prosimy o przekazanie do naszego centrum obsługi klienta danych lekarza, a niezwłocznie prześlemy próbki Cliradex-u.

PYTANIA O PRODUKT

 

Dlaczego powinienem uzywać Cliradex-u zamiast olejku drzewa herbacianego?

Olejek drzewa herbacianego (TTO) używany bezpośrednio lub w pobliżu brzegów powiek może wywołać podrażnienie. Cliradex? zawiera 4-Terpineol, który jest kluczowym składnikiem TTO o dowiedzionym działaniu eliminującym objawy zakażenia nużeńcem (Demodex) a jednocześnie bezpiecznym i efektywnym przy codziennym stosowaniu. Dodatkowo, 4-Terpineol w stężeniu obecnym w chusteczkach Cliradex? nie wysusza skóry.

Czy Cliradex? podrażni moje oczy?

Cliradex? jest inny, niż jakiekolwiek inne środki, które dotychczas stosowałaś/stosowałeś. Jego naturalne własności czyszczące rozpoczynają swoje działanie niezwłocznie po tym, jak tylko dotknie Twojej skóry. Zaraz po aplikacji preparatu wiele osób zgłasza chłodne, kojące, podobne do mentolu wrażenie, ale to odczucie przeważnie zmniejsza się po ok. 1 minucie, zaraz po tym, jak roztwór wyschnie na skórze i rzęsach. Aby złagodzić to doznanie, zalecamy zamknąć oczy do czasu, kiedy uczucie zniknie.

Jaki jest chemiczny skład Cliradex-u?

Olejek drzewa herbacianego zawiera ponad 100 składników. Najważniejszym z nich jest 4-Terpineol z jego kojącym działaniem. Nie zawiera cyneolu, który może wywołać podrażnienie skóry.

Jak długo i jak często powinnam/powinienem używać Cliradex??

W zależności od stopnia ciężkości objawów, lekarz może zalecić różną częstotliwość i różny okres stosowania. W przypadku łagodnych do umiarkowanych postaci demodekozy zalecamy stosowanie 1 x dziennie przez 6-8 tygodni. W przypadku umiarkowanych i ciężkich postaci zalecamy stosowanie preparatu 2 x dziennie przez 6-8 tygodni.

Jak blisko brzegów powiek mogę stosować Cliradex??

Zalecamy, aby aplikować tak blisko, jak to możliwe jednakże uważając, by preparat nie dostał się do oka. Aktywny składnik Cliradex-u odznacza się wysoką penetracją, nie jest więc konieczne intensywne pocieranie. Wystarczy przetrzeć delikatnie górną i dolną powiekę delikatnym, zamaszystym ruchem. Cliradex? należy również zaaplikować na grzbiet nosa, wzdłuż linii brwi oraz skórę okolicy kości jarzmowej (policzkowej). Dodatkowe wskazówki znajdują się na filmie instruktażowym.

PYTANIA O SKŁAD

 

Co zawiera Cliradex?? Jakie składniki?

Cliradex? zawiera to, co natura ma najlepszego do zaoferowania. Kluczowym składnikiem Cliradex-u jest po prostu woda oraz 4-Terpineol (T4O) – naturalny organiczny związek chemiczny obecny w drzewie herbacianym (Melaleuca alternifolia). Pozostałe składniki Cliradex-u stanowią mniej niż 1% opatentowanej formuły. Są to: Gliceryna, Polisorbat 20, Polisorbat 80, Karbomer, Trójetanoloamina (TEA).