Informacje dla lekarzy

Czy już słyszałeś?
Byłbyś zainteresowany, gdyby Twój kolega powiedziałby takie rzeczy o naturalnym, wolnym od konserwantów preparacie, który możesz stosować w swojej praktyce? Oto, co inni specjaliści mówią o preparacie Cliradex?.
Zanim Cliradex? stał się dostępny w sprzedaży (od 2012 roku w USA, w Europie od września 2016) niewielu okulistów łączyło nużeńca (Demodex) ze stanem zdrowia oczu pacjenta. Dzisiaj dla większości specjalistów oczywistą jest kluczowa rola tych roztoczy w patogenezie takich schorzeń, jak m.in.: zespół suchego oka, zapalenie brzegów powiek, jęczmień, dysfunkcja gruczołów Meiboma, zapalenie spojówek, oczna postać trądziku różowatego itp.Odkryliśmy także, że Demodex ma swój udział w patogenezie trądziku różowatego oraz jest wektorem dla innych schorzeń skóry.
Przesunięcie Paradygmatu
Co spowodowało takie przesunięcie paradygmatu w myśleniu? Mamy teraz do dyspozycji bezpieczny i efektywny sposób postępowania w przypadku zakażenia nużeńcem. Dzięki preparatowi Cliradex? tysiące pacjentów poznało, jak to jest żyć bez ciągłego podrażnienia oczu spowodowanego przez Demodex i bez nieustannej terapii sterydami czy innymi lekami Rx pozwalającymi na osiągnięcie jedynie nieznacznej poprawy. Oczy są zdrowsze a szczęśliwsi pacjenci dzielą się tą wiadomością z przyjaciółmi i rodziną. Podobnie do modelu stosowanego w stomatologii, wierzymy, że higiena oczna powinna być tak samo powszechna, jak mycie zębów.
Różnica wynikająca z zawartości 4-Terpineol-u
Pomimo, że dobroczynne właściwości olejku z drzewa herbacianego (Melaleuca alternifolia) u pacjentów z nużycą są powszechnie znane, czysty olejek zastosowany w okolicy oczu może być drażniący, czy nawet toksyczny. Lata intensywnych badań zarówno laboratoryjnych jak i klinicznych pozwoliły nam odkryć najbardziej aktywny i skuteczny jego składnik – 4-Terpineol (T4O) Kliknij, aby przeczytać to badanie. 4-Terpineol przynosi ulgę w nużycy skuteczniej niż olejek drzewa herbacianego, a wszystko to w stężeniu, które nie powoduje podrażnień oczu i jest bezpieczne w codziennym użytkowaniu.
Pozyskiwany w kompleksowym procesie destylacji próżniowej oraz destylacji z parą wodną, Cliradex? z 4-Terpineol-em produkowany jest w formie delikatnych chusteczek lub maści do aplikacji na powieki przez okulistę (w Polsce maść jest niedostępna ? przyp. tłum.). Cliradex? często przynosi natychmiastową ulgę dzięki wywołaniu uczucia chłodu i orzeźwienia (podobnego do mentolu). W ciągu kolejnych dni nużeńce zaczynają znikać, a w ich miejsce pojawia się ulga dla oczu. Pacjenci otrzymują dar naturalnego odświeżenia i zdrowych oczu.
Wielu naśladowców, ale tylko jeden Cliradex!
W świecie pełnym kropli, chusteczek i innych produktów, które leczą jedynie objawy, Cliradex pozostaje ?samotnym jeźdźcem?. Oferuje efektywny sposób na dotarcie do przyczyny problemu, a nie jedynie złagodzenia jego objawów. Cliradex?powstał dzięki grupie ekspertów, którzy poświęcili swoje życie zawodowe regeneracji i leczeniu chorób oczu. Cliradex? ? Stworzony przez lekarzy dla lekarzy.
To Twój Biznes. To Twoi Pacjenci. Wybierz markę, której inni specjaliści ufają najbardziej.
Cliradex?. Naturalne odświeżenie i zdrowe oczy.
Należy używać jedynie zgodnie z zaleceniami. Proszę zachęcić pacjentów do obejrzenia tego krótkiego filmu instruktażowego, aby pomóc im nauczyć się prawidłowego stosowania preparatu. Po zastosowaniu pacjent może doświadczyć uczucia chłodu, świeżości czy delikatnego mrowienia. Jest to całkowicie normalne i powinno zniknąć po około 1-2 minutach. Należy unikać dostania się preparatu bezpośrednio do oczu. Jeśli to nastąpi, należy po prostu przepłukać oczy czystą wodą lub solą fizjologiczną.Jakikolwiek dyskomfort ustąpi po kilku minutach.
Posłuchaj, co specjaliści mówią na temat Cliradex-u
Materiały dla specjalistów dostępne po zalogowaniu
Aby zamówić zbiorcze opakowanie Cliradex-u (20 opakowań w kartonie) kliknij przycisk poniżej
Studium przypadku:
Pacjent z zapaleniem brzegów powiek (etiologia: Demodex Folliculorum), ze współistniejącym zapaleniem spojówek oraz widocznym łupieżem cylindrycznym. Po 6 tygodniach stosowania preparatu Cliradex pacjent wrócił ze zdrowymi oczami, bez oznak stanu zapalnego i zaczerwienienia.
Cliradex? – główne Korzyści:
- udowodnione własności
- skuteczny w usuwaniu objawów zapalenia brzegów powiek;
- efektywny sposób na zapewnienie ulgi pacjentom cierpiącym na nużycę i inne schorzenia aparatu ochronnego oka.
Badania i publikacje
- The Relationship between Demodex and Ocular Discomfort
- Pathogenic Role of Demodex mites in Blepharitis
- Terpinen-4-ol is the Most Active Ingredient of Tea Tree Oil to Kill Demodex Mites
- Recent Advances on Ocular Demodex Infestation
- High Prevalence of Demodex brevis Infestation in Chalazia
- Terpinen-4-ol and Alpha-Terpineol (Tea Tree Oil Components) Inhibit the Production of IL-1b, IL-6 and IL-10 on Human Macrophages
- From Dry Eye to Lid Margin Diseases: Promoting Quality Healing Through Evidence-Based Therapies
- Correlation between Ocular Demodex Infestation and Serum Immunoreactivity to Bacillus Proteins in Patients with Facial Rosacea
- Correlation between Serum Reactivity to Demodex-associated Bacillus Oleronius Proteins, and Altered Sebum Levels and Demodex Populations in Erythematotelangiectatic Rosacea Patients
Naukowo udowodniony 4-Terpineol
W skład olejku drzewa herbacianego (TTO), olejku eterycznego pozyskiwanego z rośliny Melaleuca alternifolia, wchodzi 15 najważniejszych substancji (Źródła: 2,8)
Badania naukowe wykazały, że 4-Terpineol, lub Terpinen-4-ol (T4O), jest najważniejszym związkiem znajdującym się w TTO1,2 i roztoczy skuteczniej przynosi ulgę w zakażeniu nużeńcem, niż sam TTO.
Dlaczego wyizolowanie 4-Terpineol-u jest ważne?
- Obserwowano reakcje alergiczne i toksyczne po zastosowaniu miejscowym TTO (Źródła: 8).
- Długotrwałe przechowywanie TTO może prowadzić do jego utleniania (Źródła: 8) i utraty skuteczności.
- Niektóre składniki TTO neutralizują wzajemnie swoje działanie, co powoduje utratę ich skuteczności.
Terpinen-4-ol lub 4-Terpineol:
- jest bardziej skuteczny niż TTO we wszystkich stężeniach;
- w stężeniu 5% wykazuje większą skuteczność, niż 25% TTO;
- w stężeniu 10% wykazuje większą skuteczność, niż 50% TTO.
Bio-Tissue?, firma córka TissueTech?. jest liderem w dziedzinie higieny ocznej oraz terapii opartej na biologicznej regeneracji tkanek. Produkty wytwarzane przez powstałą w 1997 roku Bio-Tissue dedykowane są specjalistom z dziedziny okulistyki. Bio-Tissue? wychodzi naprzeciw niezaspokojonym potrzebom posiadania przez okulistów alternatywy dla klasycznej terapii (chirurgicznej i zachowawczej) w takich schorzeniach powierzchni oka, jak: zapalenie rogówki, nawracające owrzodzenie rogówki, zespół suchego oka, skrzydlik i inne.
Lekarze okuliści doskonale wiedzą, że właściwa terapia może być oparta jedynie o solidne, naukowe podstawy. Bio-Tissue? jest dumne z tego, że dostarcza produkty zgodnie ze standardami klinicznymi, odpowiadające najnowszym badaniom i osiągnięciom nauki.
Bio-Tissue spełnia wymogi FDA (Federal Drug and Food Administration).
Źródła:
- Tighe et al, Terpinen-4-ol is the Most Active Ingredient of Tea Tree Oil to Kill Demodex Mites, TranslVis Sci Technol, 2013,2(7):2.
- Hart et al, Terpinen-4-ol, the main component of the essential oil of Melaleuca alternifolia (tea tree oil) suppresses inflammatory mediator production by activated human monocytes, Inflammation Research, 2000; 49: 619-626.
- Liu et al, Pathogenic role of Demodex mites in blepharitis, Curr Opin Allergy Clin Immunol, 2012; 10: 505-510.
- Gao et al, Clinical treatment of ocular demodicosis by lid scrub with tea tree oil, Cornea, 2007; 26(2):136-43.
- Cox et al, Interactions between components of the essential oil of Melaleuca alternifolia, Journal of Applied Microbiology, 2001; 91:492-497.
- Liang et al, High prevalence of demodex brevis infestation in chalazia, Am J Ophthalmol, 2014;157(2):342-348.
- Huang et al, Ocular Demodicosis as a Risk Factor of Pterygium Recurrence, Ophthalmology, 2013; 120:1341-7
- Carson et al, Melaleuca alternifolia (Tea Tree) Oil: a Review of Antimicrobial and Other Medicinal Properties, Clinical Microbiology Reviews, 2006; 19(1):50-62.
- May et al, Time-kill Studies of tea tree oils on clinical isolates, J Antimicrob Chemother, 2000; 45: 639-643.